תפריט

הגשה עצמית לעומת הגשה לשולחן

בחרתם את השמלה, הדי-ג'יי ואפילו את גן האירועים שבו תתחתנו, וחשבתם שבזה נגמרו ההחלטות שתצטרכו לקחת? אז זהו שלא ממש...

תהליך ארגון חתונה כרוך בכל-כך הרבה בחירות ונדמה שעד הרגע האחרון עוד תצטרכו להחליט על דברים מסוימים. אחת ההחלטות הקשות והמורכבות יותר נוגעת להגשת האוכל כאשר שתי האופציות העומדות בפניכם : היא הגשה עצמית (בופה) או הגשה לשולחן באמצעות מלצרים. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות ואנחנו ננסה לסייע לכם לקחת את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. אצלנו ב"ארבע עונות" תוכלו לבחור באופציה המועדפת עליכם ואנחנו מבטיחים לדאוג שהיא תהיה ראויה ומכובדת, מה שהיא לא תהיה. האוכל שאנו מגישים הוא מוקפד ומושקע במיוחד ומעמיד סטנדרטים חדשים בכל הנוגע לאוכל גורמה בחתונות.

חתונה עם בופה בהגשה עצמית - יתרונות וחסרונות
יש אנשים שמרגישים שבתור מוזמנים לאירוע הם צריכים להרגיש כמו מלכים וממש אין סיבה שהם יקומו לקחת לעצמם את האוכל. הם ירגישו הרבה יותר נוח ומכובד כשמלצרים יגישו להם את האוכל והם לא יצטרכו לעמוד בתור בשבילו. אם כן הבנתם שאורחים שלא יאהבו את הרעיון זהו החיסרון הבולט של הגשה עצמית. יחד עם זאת, אם בוחרים במקום בעל ניסיון בהגשה עצמית, שיוודא שיהיו מספיק מזנונים ביחס לכמות האורחים, ושלא יהיה תור ארוך לבופה, אפשר להתגבר על המכשול הזה ולערוך חתונה עם הגשה עצמית באופן מכובד וראוי. היתרון הבולט של האפשרות הזו הוא שאין הפרעות באמצע המסיבה. בעוד בהגשה לשולחנו ישנה עצירה בין מנה ראשונה למנה העיקרית, כאן אוכלים בפעם אחת ולאחר שמסיימים אפשר להתחיל את הריקודים באופן רציף ובלי עצירות. בנוסף לכך, זה מאפשר לאורחים שלא יכולים להישאר עד מאוחר ליהנות מכל האוכל, בעוד באפשרות של הגשה לשולחן המנה הראשונה מגיע רק לקראת 23:00 בלילה, מה שגורם לאותם אורחים להפסיד אותה.

הגשה לשולחנות - יתרונות וחסרונות
הגשה לשולחנות היא האופציה המסורתית יותר וזו שעדיין נחשבת לפופולרית יותר במקומות רבים. היתרונות הברורים שלה הם שהאורחים יכולים להישאר לשבת במקום והאוכל יגיע עד אליהם בעזרת מלצרים. זה מאפשר להם ליהנות משיחה עם יושבי השולחן במקום לעמוד בתור לבופה. חשוב לשים לב שאפשרות זו  מאריכה את זמן האוכל על חשבון המסיבה ודורשת עצירות בריקודים לטובת האוכל. ברוב הפעמים אוכלים מנה ראשונה ואז רוקדים קצת, עושים הפסקה למנה העיקרית ואז ממשיכים לרקוד. לא לכולם מתאימות העצירות האלו ולכן עליכם לחשוב עם עצמכם מהי האפשרות המתאימה יותר לכם.

בופה או הגשה לשולחן?
אחרי שהצגנו את היתרונות והחסרונות של שתי האופציות ההחלטה צריכה להיות בידכם. אולמות וגני אירועים רבים נותנים לזוגות המתחתנים את שתי האופציות והם אלו שמחליטים בסופו של דבר. חשוב לוודא שגן האירועים שבו אתם מתחתנים בעל ניסיון בשתי האפשרויות ומסוגל לקיים אותן באופן ראוי ומכובד. זה אומר שאם בחרתם בבופה אז על המקום להיות ערוך לכך ולהקים מספיק מזנונים כדי שלא יהיו תורים ארוכים. אם בחרתם באופציה של הגשה לשולחנות על המקום להעמיד לרשותכם מספיק מלצרים כדי שכל האורחים שיקבלו את המנות בזמן סביר ויחסית בו זמנית.

מעוניינים במידע נוסף או הצעת מחיר?
הזינו פרטיכם ונציג מטעמינו יחזור אליכם תוך זמן קצר ללא כל התחייבות.

על קירור וצינון בקיץ בגני אירועים פתוחים
חום, לחות, הזעה, תסרוקות שעלולות להתפרק ואיפור שעלול להימרח. אז למה בכל זאת אנשים כל-כך רוצים לערוך ...
רעיונות לחתונה אלטרנטיבית
מרוב אולמות אירועים לא רואים את ההבדל בחופה?! הנה כמה רעיונות שישברו את הקרח ואת המסורת השחוקה של חת...
גן אירועים לחתונה קטנה
עשיתם רשימת מוזמנים, הכנסתם אליה את כל מי שחשוב לכם שיחלוק איתכם את השמחה ביום החשוב שלכם ונשארתם עם...
גנים מומלצים לחתונה בדרום
בחרתם אחד בשני ואתם מתחתנים? מזל טוב! אך הבחירה הבאמת קשה עוד לפניכם- המקום בו תתחתנו הוא אולי הבחיר...
בר אלכוהול - על הרחבה או ליד?
הבר הוא האורח הכי חשוב בחתונה שלכם. תגידו לנו שאנחנו מגזימים, תגידו שאנחנו נותנים לו משקל כבד מידי, ...
דיל חתונה בחורף
השמלה כבר בארון אבל אין עדיין תאריך לחתונה? במקום לחפש מחירי קיץ במחיר גבוה יחסית, למה לא תנסו למצוא...
חתונה הכל כלול חייג/י